top of page

VASTUVÕTULE REGISTREERIMINE

Tervisekeskuse lahtiolekuajal E-R 08.00-18.00 on tagatud kontakt keskusega telefoni, e-posti või E-Perearstikeskuse vahendusel. Telefoni teel nõustamine toimub tööpäeviti ajavahemikul 08:15-18:00.

 

Pereõe telefoni ja e-sidevahendi teel (E-Perearstikeskus) nõustamine toimub tööpäeviti ajavahemikul 08:15-16:00; infoliin +372 514 5963 ja e-mailile kotka@rosenthalid.ee (sekretär/kliiniline assistent – mittemeditsiinilised küsimused) tööpäevadel kell 08:15-18:00.


Alates 01.10.2023 ajavahemikul 13:30-14:15 perearstide nõustamist telefoni teel ei toimu. Meditsiinise tervisemure korral patsient võtab esmaselt ühendust pereõega telefoni 675 5000 teel. Juhul, kui telefon on hõivatud, soovitame võtta meiega ühendust läbi E-perearstikeskuse.

 

Vastuvõtule tulekuks palume registreerida igale patsiendile (pereliikmele) eraldi aja.
​​
Kui Te ei saa kokkulepitud vastuvõtule ilmuda, palume sellest teatada esimesel võimalusel. Vastuvõtule hilinemisel üle 10 minuti palume registreerida uus aeg.

 

Uuringute ja analüüside tegemisel lähtub arst/pereõde patsiendi kaebustest ja vajadustest.

Registreerimata patsientidega tegeleb vajaduse olemasolul pereõde samal päeval lähtudes keskuse triaaži nõuetest. Registreerimata patsientide ooteaeg võib olla kuni 6 tundi.

Riiklikel pühadel ja nädalavahetustel on tervisekeskus suletud.
 
Ravikindlustuseta nimistu patsiendile on pereõe või -arsti vastuvõtt tasuline. Visiiditasule lisanduvad uuringute ja analüüside hinnad. Ravikindlustuse kehtivust saab kontrollida portaalis www.eesti.ee.​

Rosenthali Tervisekeskus on Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna ning Tallinna- ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli praktikabaasiks.

SAATEKIRJAD

Saatekirja vormistamiseks peab patsient esmalt pöörduma perearsti või pereõe vastuvõtule, telefoni või e-sidevahendite teel saatekirju ei väljastata. Kui eriarsti juures selgub, et patsient vajab teise eriarsti vastuvõttu, siis vormistab uue saatekirja seesama eriarst. Patsient ei pea minema saatekirja saamiseks tagasi oma perearsti juurde.

KORDUSRETSEPTID

Kordusretsepte saab tellida läbi E-perearstikeskuse või telefonil 675 5000. Telefoni teel ravimeid pikendades peate täpselt teadma ravimite nime. Retseptid on apteegis järgmise tööpäeva lõunaks. Olemasolevaid ja kehtivaid retsepte saate kontrollida Patsiendiportaalist või apteegist.

 


TÖÖVÕIMETUSLEHED

Töövõimetuslehe taotlemiseks palume võtta meiega ühendust läbi E-perearstikeskuse või telefoni 675 5000 teel haigestumise-/haiguslehe esimesel kuupäeval. Nädalavahetusel haigestumisest palume meid teavitada E-perearstikeskuse teel.

E-KIRJADELE VASTAMINE SIDEVAHENDITE TEEL

E-perearstikeskuse kaudu saadetud kirjadele vastame kuni 3 tööpäeva jooksul.
Aadressil kotka@rosenthalid.ee ei toimu meditsiinilist nõustamist, seda kasutatakse arvete ja mittemeditsiiniliste küsimuste lahendamiseks.

 

ANALÜÜSIDE TOOMINE JA VASTUSED

Uriini- või väljaheiteanalüüsi palume tuua apteegist ostetud topsis, millele on kirjutatud patsiendi täisnimi ja/või isikukood. Analüüs tooge protseduuride tuppa ning andke analüüsi toomise põhjuse osas selgitusi ka seal töötavale pereõele (näiteks: „pidin tooma põiepõletiku järgselt kordusanalüüsi“).

Analüüside ja uuringute tulemuste saamiseks palume võtta meiega ühendust telefoni 675 5000 teel, E-perearstikeskuse kaudu või vaadata vastuseid läbi Patsiendiportaali (www.digilugu.ee ---> ambulatoorsed epikriisid).​
 

KODUVISIIDID

Koduvisiidi vajaduse otsustab perearst. Koduvisiit on tasuline teenus, välja arvatud rasedatele ja 2- aastastele lastele.  Koduvisiite tehakse ainult perearsti nimistu teenindus piirkonnas.  Palume arvestada, et koduvisiidil on diagnoosimise ja uurimise võimalused piiratud.  Koduvisiidi vajaduse korral kontakteeruda pereõega telefonil 6755000.


ABI NÄDALAVAHETUSTEL JA TÖÖVÄLISEL AJAL

Hädaabi number 112


Perearsti Nõuandeliin 1220


Ida-Tallinna Keskhaigla (Ravi 18) erakorralise meditsiini osakonna infotelefon 620 7040


Lääne-Tallinna Keskhaigla (Paldiski mnt 68, Meremeeste haigla) erakorralise meditsiini osakonna infotelefon 626 1314

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (Sütiste tee 19) erakorralise meditsiini osakonna infotelefon 617 1300
 
Tallinna Lastehaigla (Tervise 27) erakorralise meditsiini osakonna infotelefon 697 7146


Mürgistusinfo üleriigiline infotelefon ja ööpäevaringne abi telefonil 16662
​​


PATSIENT VÕIB PÖÖRDUDA OMA ÕIGUSTE KAITSEKS, KAEBUSTEKS JA ETTEPANEKUTEKS:

Keskuse juhatajale aadressil kotka@rosenthalid.ee
Tervisekassasse: info@tervisekassa.ee
Terviseametile: info@terviseamet.ee

bottom of page