top of page
 • vajate haiguslehte?
  Haiguslehe väljastamiseks on vaja teavitada perearstikeskust haigestumise esimesel päeval telefoni (tel. 675 5000) või e-perearstikeskuse teel. Kui perearstikeskus on suletud (riigipüha või nädalavahetus), siis teavitage meid palun esimesel võimalusel e-perearstikeskuse kaudu või edastage info perearsti nõuandeliinile (1220) ning nemad fikseerivad haigestumise digiloos, mille alusel saab perearstikeskus töövõimetuslehe avada. Traumade ja õnnetuste puhul pöörduda erakorralise meditsiini osakonda.
 • soovite retsepti pikendada?
  Retsepte saab mugavalt pikendada läbi e-perearstikeskuse, läbi sekretäri (5145963) või õdede telefonil (675 5000). Tuletame meelde, et läbi e-perearstikeskuse retsepti pikendades ei uuene retsept automaatselt, oodake ära pereõe vastus, et oleme Teie teate kätte saanud. Üldjuhul on ravimid apteegis järgmise päeva lõunaks. Registratuuri kaudu palume alati nimeliselt täpsustada, millist ravimit pikendada soovite. Retsepti olemasolu ning kehtivust saab kontrollida "minu retseptid" alt aadressil www.digilugu.ee
 • soovite vastuvõtuaega tühistada või hilinete?
  Teavitage meid koheselt e-perearstikeskuse või registratuuri (514 5963) kaudu.
 • olete haigestunud viirushaigusesse?
  Kui tekivad sümptomid nagu köha, nohu, kurguvalu, palavik, siis peaks alustama kohe koduse sümptomaatilise raviga, kasutades käsimüügiravimeid (rögalahtisti, ninasprei, kurgusprei/imemistabletid, vajadusel palavikualandaja) ja koduseid ravivõtteid (näiteks auruinhalatsioonid, jalavannid, tee, mesi, ingver, eeterlikud õlid). Köha ja nohu täielik paranemine võib võtta 2-4 nädalat, köha puhul pikemalt, kuid üldjuhul peaks enesetunne hakkama adekvaatse koduse ravi toimel paranema 5-7 päevaga. Enamasti on haigestumise põhjuseks viirusinfektsioonid, mis antibiootikumravi ei vaja. Arstlik läbivaatus on vajalik kui: nohuga kaasneb valu ja/või survetunne põskkoobastes ja otsmikupiirkonnas kõrge palavik (üle 38 kraadi) püsib üle 4 päeva või ei alane ravimite toimel tekib silmade valgustundlikkus ja/või kuklakangestus tekib hingamisraskus või vilistav hingamine Väikelaste haigestumine viirushaigustesse:
 • soovite eriarstile saatekirja?
  Saatekirja saamiseks on vaja registreerida ennast perearsti vastuvõtule. Perearst annab saatekirja eriarstile ainult juhul kui eriarsti konsultatsioon on meditsiiniliselt põhjendatud ning esmased uuringud ja perearstipoolne läbivaatus on tehtud. Perearst ei väljasta saatekirja patsiendi soovil. Rohkem infot saatekirjade kohta leiate meie töökorralduse alt.
 • lapsel on tekkinud kõrvavalu?
  Esmane ravi kõrvavalu puhul on valu- ja põletikuvastaselt ibuprofeen 3x päevas vastavalt kehakaalule (10mg/kg), kõrvapõletik paraneb pooltel juhtudel iseenesest. Kui kõrvavaluga kaasneb ka näiteks nohu, siis on valu põhjustatud tõenäoliselt hingamisteede tursest ja rõhkude muutusest kõrvas ning sama oluline on ka nohu ravi auruinhalatsioonidega ning loputamine meresoolalahusega. Vajadusel võtta kasutusele käsimüügiravimitest sekreedi vedeldaja (näiteks Sinupret) või mehaaniline sekreedi eemaldamine ninapumbaga. Arstlik läbivaatus on vajalik kui vaatamata esmastele ravivõtetele esineb kõrvavalu pikemalt kui 2-3 päeva või kõrvast tuleb vedelikku
 • perearstikeskus on suletud?
  Kirjutage meile e-perearstikeskuses ning vastame Teile esimesel võimalusel. Küsimustega saate pöörduda ööpäevaringselt ka perearsti nõuandetelefonile 1220 (välismaalt helistades +372 630 4107). Lastehaigla ööpäevaringne ja tasuline nõuandetelefon on 1599, ämmaemanda ööpäevaringne nõuandetelefon on 12252. Erakorralise situatsiooni korral numbril 112 - ainult eluohtlike ja erakorralist abi vajavate situatsioonide jaoks! Helistades proovige säilitada rahu, selgitage võimalikult täpselt probleem ning lähtuge operatiivtöötaja korraldustest. Vaata, millal pöörduda EMO-sse ja millal perearstile: Lisaks infot selle kohta, millal jätta laps lasteaiast koju:
 • soovite tulla vastuvõtule?
  Vastuvõtule registreerimiseks pöörduge e-perearstikeskuse kaudu või telefoni teel (514 5963 või 675 5000). Sõnumis palun täpsutage kellest on jutt (endast või hooldatavast), kirjeldage seisundit ja selgitage pöördumise põhjust. Lapse registreerimiseks vastuvõtule e-perearstikeskuse kaudu lisage kindlasti lapse nimi ja isikukood.
 • soovite uuendada juhiloa tervisetõendit?
  Teile tuleb teavitus, kui tõend hakkab aeguma. Mootorsõidukijuhi tervisetõendi uuendamiseks on eelnevalt vajalik täita Patsiendiportaalis ära Tervisedeklaratsioon, mis tuleb ka digitaalselt allkirjastada. Seejärel broneerida aeg pereõe vastuvõtule. Kaasa võtta prillid kui neid sõitmiseks kasutate, võimalusel olla enne visiiti 2-3h söömata. Tõend on tasuline - hind leitav hinnakirja alt.
 • saite kutse jämesoolevähi sõeluuringule?
  Võtke meiega ühendust läbi e-perearstikeskuse või registratuuri (514 5963) ning broneerige aeg pereõe vastuvõtule, et saaksime kätte anda testikomplekti ja testi sooritamise juhendi.
 • soovite näha oma terviseandmeid (vaktsineerimised, varasemad uuringud, analüüsi vastused, eriarsti visiidi kokkuvõte)?
  Kõik tervisega seonduv on nähtav Patsiendiportaalis juhul, kui tervishoiutöötaja on selle sinna saatnud. Keskuses tehtud vaktsineerimiste teatised ilmuvad portaali sama päeva õhtuks, teised dokumendid 3 tööpäevaga. Perearsti keskuse visiidi kokkuvõtted on leitavad "ambulatoorsete epikriiside" all.
 • teil sündis laps ning soovite teada, kuidas edasi tegutseda?
  Teavitage keskust telefoni või e-perearstikeskuse kaudu. Küsime Teilt mõned täpsustavad küsimused ning leiame Teile esimese visiidiaja kui laps on 10-14 päevane. Seepärast on oluline, et teavitaksite meid esimesel võimalusel. Vastsündinu lisatakse automaatselt sama perearsti nimistusse, kus on ka lapse ema. Meie keskuses toimib keskusepõhine töökorraldus, mis tähendab, et vajadusel võtab lapse vastu mõni teine perearst, juhul kui soovitud arsti lastepäevale vaba aega ei ole. Igal perearstil on oma kindel laste vastuvõtupäev: teisipäev - dr. Kairit Veering kolmapäev - dr. Vadim Nikonov neljapäev - dr. Tanel Laurberg reede - dr. Anton Tärn
 • reisite ravimitega välismaale?
  Ravimitega Eestist välismaale või välismaalt Eestisse reisimiseks võib olla vaja Ravimiameti luba, Schengeni tunnistust või retsepti koopiat. Lisainfot Ravimiameti kodulehelt.
 • lähete reisile ja soovite vaktsineerimissoovitusi?
  Vaktsineerimissoovitused olenevad sihtkohariigist ning reisi pikkusest. Mitmeid vaktsiine saab teha meie keskuses, aga spetsiifilisemate vaktsiinide (kõhutüüfus, meningokokk, kollapalavik, marutõbi) tegemiseks tasub pöörduda suurhaiglate vaktsineerimiskabinetti, näiteks Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikusse. Kui sisestate Terviseameti lehe alaosasse sihtkohariigi, saate ka automaatselt vaktsineerimissoovitused.
 • vajate tervisetõendit töötamiseks?
  Broneerige aeg pereõe vastuvõtule läbi registratuuri või e-perearstikeskuse. Olenevalt töö iseloomust on vajalik tõendi väljastamiseks kopsuröntgen ja/või bakterioloogiline analüüs väljaheitest ning sellest sõltub ka tõendi hind. Täpsem info aega broneerides või hinnakirja alt.
 • juhtus tööõnnetus?
  Traumadega soovitame pöörduda olenemata mehhanismist erakorralise meditsiini osakonda, sest need võivad vajada lisauuringuid- ja toiminguid, mida on võimalik teostada ainult haiglas. Traumad hõlmavad endas näiteks vigastatud kehaosa tugev paistetus, kuju muutus ja liikuvuse piiratus, haavad, põletus, söövitus, elektritrauma, mürgistus jmt. Veel näiteks võõrkeha hingamisteedes, seedetraktis või mujal ning looma hammustus (kass, koer vms). EMO-sse PÖÖRDUDES MAINIGE ALATI, ET TEGEMIST ON TÖÖÕNNETUSEGA!
 • vajate invaabivahendit?
  Abivahend on toode või vahend, mille abil on võimalik parandada või säilitada füüsilist ja sotsiaalset iseseisvust ning tegevus- ja töövõimet. Sellisteks abivahenditeks on näiteks ratastoolid, kuuldeaparaadid, mähkmed, proteesid, kargud ja palju muud. Mõne vahendi jaoks on vajalik ka eelnev konsultatsioon perearstiga (näiteks kuuldeaparaat). Abivahendeid on võimalik soetada riigipoolse soodustusega. Soodustuste ja lisainfo kohta saate lugeda Sotsiaalkindlustusameti lehelt. Võtke e-perearstikeskuse või telefoni (675 5000) teel ühendust pereõega. Täpsustage probleem ja kaebus, mille pärast abivahendit soovite. Kui soovite abivahendit pereliikmele/hooldatavale, täpsustage ka seda. Pereõde aitab leida situatsioonist lähtuvalt kõik vajalikud abivahendid. Tõendi kättesaamise saate kokku leppida pereõega, kuid enamasti saab tõendi kätte paberkandjal registratuurist tööpäeviti keskuse lahtiolekuaegadel (E-R kell 8-18).
 • leidsite enda või pereliikme kehalt puugi?
  Puuk tuleks kehalt võimalikult kiiresti eemaldada, kasutades spetsiaalseid puugieemaldamise pintsette, mida saab apteegist või peenet niiti. Kui puuk on nakatunud, siis on ka paar tundi olulised. Hammutuskohta ei tohi hõõruda, pigistada ega imeda. Hammustuskoht tuleb pesta vee ja seebiga või desinfitseeriva vahendiga ning jälgida järgnevate nädalate jooksul haava ümbrust. Pärast nakkusohtliku puugi hammustust võib kuluda rohkem kui kolm nädalat, enne kui nakkuse sümptomid muutuvad märgatavaks. Sümptomid, mille puhul võiks peale puugi leidmist keskuse poole pöörduda: enesetunde halvenemine, nõrkustunne valgustundlikkus ja/või on tekkinud palavik pea-, selja -või lihasevalu hammustuskoht punetab, on paistes ja/või on tekkinud laienev punetav laik pärast puugihammustust on ilmnenud muud tervisehäired Kindlasti soovitame vaktsineerida puukentsefaliidi vastu, vaktsiini hind on leitav hinnakirja alt ning vaktsineerimiseks saate aja broneerida läbi registratuuri või läbi e-perearstikeskuse. Rohkem infot puukide, nende eemaldamise ning nende poolt levitatavate haiguste kohta saate Puugiinfo kodulehelt.
 • soovite rohkem infot vaktsiinide kohta?
  Keskuses vaktsineeritakse plaaniliselt lapsi riikliku immuniseerimiskava alusel, viide Riigiteatajale. Rohkem infot vaktsineerimiste kohta leiate Terviseameti kodulehelt.
 • soovite teada, kuidas tervislikumalt toituda?
  Väga lihtsalt ning põhjalikult on meile kõigile vajalik ja soovituslik info toitumise osas kirja pandud Toitumine.ee lehel. Inimesed, kellel on probleemi kõrgenenud kolesterooli tasemega, leiavad endale vajalikud juhised kolesterool.info lehelt.
bottom of page